فروش عمده کتیرا مفتولی :

کتیرا صمغی است که در شاخه برخی گونه های گون قرار دارد و با تیغ زدن آن از شاخه ها خارج می شود. معروفترین کتیرا از گونه گون Astraglus gummifer است . کتیرا در آب حل نمی شود اما آب را به خود جذب می کند و متورم می شود. صمغ کتیرا خوراکی بصورت عمده از ایران به سایر کشور ها صادر می شود .

کتیرای پنبه ای بهترین محصول کتیرا در ایران است. از موارد استفاده از کتیرا می توان به استفاده در نساجی، صنایع کاغذ سازی و حتی تولید کفش اشاره کرد.

جالب اینجاست که اگر به وجود ماده ای به نام سلنیوم در گیاه گون یا کتیرای آن پی ببرند این امر نشان دهنده وجود اورانیوم در آن منطقه است

فروش عمده کتیرا مفتولی در سال 1400

سه گونه کتیرا در بازار موجود می باشد :

 • کتیرای سفید پنبه ای  ( شکل پارچه ای که وسط آن برآمده است )
 • کتیرای زرد ( تار های به هم پیچیده و دودی شکل (
 • کتیرا خرمنی

فروش عمده کتیرا مفتولی پنبه ای و مفتولی در بازرگانی هربال بیز بعنوان تامین کننده اصلی این صمغ با ارزش با تجربه ای دیرینه صورت می گیرد .

می توانید جهت خرید و فروش کتیرا خوراکی در هر نوع با مشاور ما ، آقای ایلیا صدیقی در تماس باشید. 

کتیراها از نظر شکل به دو دسته تقسیم می شوند کتیرای مفتولی و کتیرای فلسی.

کتیرای مفتولی مرغوب تر از نوع فلسی است. کتیرای مفتولی را می توان بهترین کتیرای ایران دانست. این کتیرا به رنگ سفید متمایل به زرد بوده و کمی شفاف است. این کتیرا بدون بو و مزه است و مقداری کمی در آب حل می شود و ژلاتینی مانند است.

نوع خرمنی کتیرا بادبزنی شکل است و کرم رنگ و یا قهوه ای تیره است و اندازه قطعات آن بین 1 تا 5 سانتی متر است..

خواص کتیرا خوراکی :

 1. درمان سرفه و گلو درد
 2. ملین بسیار قوی
 3. درمان عفونت لثه
 4. درمان زخم چشم
 5. درمان ورم معده
 6. مسکنی برای درد کلیه
 7. درمان عفونت های اداری
 8. چاق کننده

 

نحوه و زمان برداشت کتیرا :

کتیرا در نیمه دوم تابستان از گیاه ۲ ساله بهره‌برداری می‌شود . خاک اطراف یقه گیاه را تا عمق cm5 خالی می‌کنند و در قسمت بدون حفاظ توسط یک چاقوی تیز، شکاف طولی ایجاد کرده سپس بوسیلۀ یک قطعه چوب شبیه گوه با فشار شکاف باز می‌کنند تا صمغ به راحتی تراوش شود به دو صورت عمده در بازار عرضه میگردد. 

خرید بدون واسطه کتیرا مفتولی اصل

ما با اتصال و ارتباط با تحصیل کنندگان و برداشت کنندگان صمغ کتیرا امکان فروش عمده کتیرا مفتولی و صنعتی را برای شما به آسانی فراهم می کنیم

در مراتع و  مناطق حاوی گون ، کتیرا مفتولی  توسط کشاورزان و افراد مختلف برداشت می شود که بدون واسطه آن را به مصرف کنندگان عرضه می کنند .
کتیرا مفتولی اصل برداشت شده  بعنوان مواد اولیه به بسیاری از شرکت های تولیدی فروخته می شود و خریداران می توانند به صورت مستقیم و بدون واسطه انواع کتیرا مفتولی را خریداری نمایند .
از راه های خرید بدون واسطه کتیرا مفتولی اصل می توان به سایت فروش عمده کتیرا مفتولی و انواع کتیرا ، متعلق به بازرگانی هربال بیز اشاره نمود که به هر میزان لازم این داروی گیاهی را به مشتریان و خریداران به صورت عمده و جزئی عرضه می کنند .

تماس باما